Nová WordPress šablona Clean Blog

Napsal dne 15.1.2016 v Wordpress

Líbí se vám tato šablona pro wordpress? Právě jsem dokončil její přepis do CMS WordPress. Je plně funkční a lokalizovaná pro češtinu i angličtinu. Veškeré informace o jejím nainstalování a použití najdete v mém repozitáři na GitHub, odkud si ji lze jednoduše pomocí gitu naklonovat nebo stáhnout v zipu. Pro neanglicky mluvící uživatelé přikládám český návod jak šablonu zprovoznit.

Instalace

WordPress administrace

  1. Šablonu si naklonujte z repozitáře nebo rovnou stáhněte zde zabalený soubor.
  2. V administraci WordPressu běžte do Vzhledu -> Šablony. Poté dejte instalovat -> nahrát šablonu a vyberte zazipovaný soubor se šablonou. Poté ji nahrejte.
  3. Šablonách ji aktivujte.

Použití FTP

  1. Rozbalte zabalený soubor.
  2. Nahrejte složku se šablonou do wp-content/themes
  3. Aktivujte ji v administraci WordPressu.

Přizpůsobení

  1. Pokud chcete mít vlevo v menu odkaz s vlastním textem, pak stačí v Vzhled -> Menu vytvořit nové menu, které si pojmenujete názvem, který chcete mít v odkazu na domovskou stránku a zaškrtnete Umístění v šabloně Header Menu.
  2. Pro zobrazení ikon v patičce stránky stačí v administraci jít do Theme Panel a zde zaškrtnout média, jejíchž ikony chcete zobrazit a vyplnit URL adresy kam mají odkazovat. Pro změnu copyright v patičce napište svůj text do pole Footer Info.

Šablona se stále vyvíjí a při její nové aktualizaci se vám ukáže upozornění, že vyšla nová verze a můžete ji jednoduše aktualizovat na nejnovější verzi. Samozřejmě uvítám věcné poznatky, připomínky či návrhy co by měla šablona ještě nabízet. Také je možné mi na GitHubu zasílat pull-requesty. Samotná šablona neobsahuje komentářovou aplikaci Disqus, nicméně pro její zprovoznění stačí mít pouze nainstalovaný tento plugin a mít v její aplikaci vytvořený účet a zaregistrovanou stránku (vše samozřejmě zdarma). Disqus také nabízí jedním tlačítkem exportovat všechny WordPress komentáře do její aplikace a naopak.

Štítky: